Badania termowizyjne budynków, rozdzielnic i maszyn

Od kilku lat dysponujemy kamerą termowizyjną Sonel KT-160 a od roku 2020 również kamerą Flir e6 xt.  Wykorzystujemy ją głównie do wspomagania prac pomiarowych instalacji elektrycznych. Badania rezystancji izolacji oraz skuteczności samoczynnego wyłączenia zasilania nie są wstanie wykazać takich nieprawidłowości jak zły styk na śrubie zaciskowej czy nierównomiernie obciążone fazy. W związku z powyższym wprowadziliśmy badania kamerą termowizyjną do podstawowych pomiarów elektrycznych.

Kamera termowizyjna okazała się niezastąpiona jako narzędzie wspomagające w Zarządzaniu Budynkiem . Dzięki zastosowaniu kamery wykazaliśmy , że uszkodzony jest jedna pętla ogrzewania podłogowego w dziedzińcu LBC, przegrzewający się silnik wentylacji i wiele innych mniej spektakularnych usterek.

Wykonujemy również badania termowizyjne obiektów budowlanych . Dzięki zdjęciom z kamery , przy odpowiednio niskiej temperaturze na zewnątrz , zaobserwować można wszystkie mostki cieplne i wyeliminować straty ciepła na obiekcie.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

wykonywaliśmy przeglądy termowizyjne w :

– Ambasada RP w Kopenhadze ( badania rozdzielnic i budynków)

– Przeglądy elektryczne w sieci sklepów Orsay

– Przeglądy elektryczne w budynkach Polfy Warszawa

– Wspólnoty Mieszkaniowe

– Letia Business Center w Legnicy

– Cynk-Mal badanie mające na celu wykazanie uszkodzenia rury z wodą